Keväällä tosiaan tein kohopenkin ja
suorakylvin kukkia.
Mutta siitä ei tullut lainkaan mielikuvani mukainen.
Ehkä liian vahvaa maata. Kosmoskukat ovat kasvaneet valtaviksi pensaiksi ja peittävät
muut kukat alleen ja no, niitä on liian tiheässä. Että pieleen meni tämäkin yritys kesäkukista, taas.
Tämä ensimmäinen kuva ei liity tapaukseen.
Kaunista keskiviikkoa!













Kauniita kukkia. Eihän se kohopenkki mennyt hukkaan, jos jotkut jaksoivat oikein pensaiksi. Kukkien hyvä puoli on minusta se, että ne tekevät mitä haluavat viljelijästä välittämättä. Tykkään oman tiensä kulkijoista.
VastaaPoistaEi se toki hukkaan mennyt. On kukkinut ja maljakkoonkin olen saanut kukkia.
PoistaKiitos Kotitonttu!
Cosmos kukat ovat kuitenkin kauniita. 😃
VastaaPoistaOn ne kauniita.
PoistaKiitos Luisella!
Eihän se pieleen mennyt, koska sait noin ihania kosmoksia! Ymmärrän kyllä, että ajattelit jotain muuta suunnitellessasi, mutta ensi kesä tuo uudet mahdollisuudet. Ihanat kuvat!
VastaaPoistaKosmokset ovat kukkineet hyvin. Ensi kesänä sitten uusi mahdollisuus.
PoistaKiitos Päivi!
Hyvinhän sinä onnistuit, kun kosmokset tykästyivät kohopenkkiin noin näyttävästi. Ne eivät ole erityisen vaatimattomia kukkia. Ensi kesänä sitten jotain matalampaa tilalle.
VastaaPoistaPitää miettiä uusia kukkavalintoja talven aikana.
PoistaKiitos Between!
Ihania kukkia auringossa🌞
VastaaPoistaKiitos Päivi!
PoistaKaunista katseltavaa - niin tämä kuin pari edellistäkin postaustasi!
VastaaPoistaKiitos, kiitos Repolainen!
PoistaKauniita kukkia 🥰
VastaaPoistaSinähän olet prosessin alkupäässä, jossa tehdään kokeilua ja kartoitusta. Oppimalla ja kehittämällä pääset sinne, mihin luulet haluavasi. Siihen asti joudut tyytymään kaikenlaiseen muuhun kauneuteen 🩷
Juuri niin.
PoistaKiitos Susanna!